fbpx

таг: Српскиот

Душан Влаховиќ ќе биде нов играч на Јувентус

0
Српскиот фудбалер Душан Влаховиќ, ако нема поголеми изненадувања, во следните 48 часа ќе стане нов играч на Јувентус. Тој ќе потпише за италијанскиот...

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ролан Гарос

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ конечно доби и позитивна вест, откако француските власти ги променија правилата за влез во земјата, овозможувајќи му на светскиот...

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба внимание

0
Тренерот на Денвер, Мајкл Мелоун неодамна кажа дека српскиот центар заслужува подобар третман, а по победата против Портланд, новинарите му поставија прашање на...

Четири можни сценарија за Ѓоковиќ

0
Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ е пред нов предизвик кога е во прашање неговиот престој, останување во Австралија каде сака да ја брани...

Сагата нема крај: Ѓоковиќ сега се соочува со затворска казна до...

0
Австралиската влада ја проширила истрагата против Новак Ѓоковиќ, откако српскиот тенисер ноќеска во долгото соопштение објавено на социјалните мрежи призна дека заразен со...

Се огласи Новак Ѓоковиќ: И покрај сè сакам да играм на...

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ попладнево даде изјави по одлуката на австралискиот суд со која беше поништена неговата депортација. -Задоволен сум и благодарен што...

Стефан Јовиќ потпиша со Панатинаикос

0
Српскиот кошаркар Стефан Јовиќ потпиша за грчки Панатинаикос до крајот на сезоната, со алтернатива таа соработка да биде продолжена на уште една година....

Маестрални партии на Јокиќ и Џејмс (ВИДЕО)

0
Српскиот кошаркарски репрезентативец Никола Јокиќ одигра уште еден феноменален натпревар во НБА-лигата откако го врати Денвер на победничките патеки и против Сакраменто беа...

Д-р Шеклер: Новиот сој најмногу им се заканува на овие две...

0
Српскиот виролог д-р Миланко Шеклер истакнува дека оние кои во моментов се заразени со корона имаат измешани симптоми кои биле впечатливи кај делта...

Српски милијардер го купи Саутемптон

0
Англискиот фудбалски прволигаш Саутемптон премина во рацете на српскиот милијардер Драган Шолак, кој е сопственик на телекомуникациската компанија Јунајтед груп, на чело на...