таг: спорт

Нема терористички закани насочени кон ОИ 2024, тврдат француските власти

0
Француската министерка за спорт Амели Удеа-Кастера денеска изјави дека нема „терористичка закана“ насочена кон летната Олимпијада во Париз, додавајќи оти церемонијата на отворањето...

Историски ден за македонскиот спорт: Одбојкарите вечерва го отвораат ЕП на...

0
Одбојката ќе биде само вториот екипен спорт, по женскиот ракомет, кој ќе биде домаќин на европско сениорско првенство. Нашата група, која ќе се...

Бобан Георгиев, ја засилува офанзивната линија на Воска

0
Новиот македонски прволигаш Воска Спорт доведе уште засилување во пресрет на дебитантската сезона во елитата....

Николче Шаркоски потпиша за Воска Спорт

0
Новиот македонски прволигаш Воска Спорт доведе уште едно засилување за премиерната сезона во елитата. Тоа...

Словенец падна за време на трката, хрватскиот атлетичар застана да му...

0
Покрај ривалството во речиси секој спорт, делот „Фер-плеј“ отсекогаш постоел без разлика на конкуренцијата. Меѓу...

Радовиќ ќе го предводи тимот на Воска Спорт во елитата

0
Дебитантот во елитата, тимот на Воска Спорт, ќе ја стартува прволигашката одисеја со црногорски тренер....

Реал Мадрид може службено да го загуби мечот против Хетафе!?

0
Каталонскиот весник „Спорт“ ја потенцира грешката на Реал Мадрид која може да им ја одземе победата. Bо 84. минута Едуардо Камавинга излезе од...

Воска Спорт го доби трофејот, следи настап во елитата

0
Екипата на Воска Спорт сосема заслужено го прослави пласманот во Првата Mакедонска Фудбалска Лига и...

Видеолотарија касинос Австрија спонзор на мотоциклистичкиот шампион Христијан Бузалковски

0
Видеолотарија во своите заложби за поддршка на македонскиот спорт, донесе одлука за спонзорство на  македонскиот...

АМС, повторно нула денари за ФФМ

0
Агенцијата за Mлади и Спорт го објави списокот на добитници на годишните ваучери за помош на федерациите...