fbpx

таг: спортски

„Форд фокус“ на Колин Мекреј продаден на аукција за над 500.000...

0
Спортски тркачки автомобил „Форд фокус ВРЦ“, некогаш управуван од легендарниот рели-возач Колин Мекреј е продаден на наддавање за повеќе од 500.000 евра. ...

Мајлинда Кељменди и официјално заминува во пензија

0
Косовската џудистка Мајлинда Кељменди и официјално  ги напушти сите спортски активности како џудист и ќе се посвети...

Награди за вработените во „Sport Life“

0
Водечката компанија во областа на игри на среќа и спортски обложувалници „Sport Life“, на најуспешните 60 вработени...

Реал Мадрид поскап за 130 млн евра од Барселона

0
Екипата на Реал Мадрид ужива во галактички спортски момент по ерупцијата на Винисиус и присуството на имиња како Куртуа, Алаба, Милитао или Касемиро,...

Директорот на Ајакс им испраќал непримерни пораки на колешки, си замина...

0
Марк Овермарс се повлече од функцијата спортски директор на Ајакс. Причина за раскинувањето на договорот со 48-годишниот менаџер е низата непримерни пораки кои...

Италија е најдобра екипа за 2021 година според АИПС

0
Се гласаше за најдобрите спортски колективи за годината која изминува. Анкетата беше спроведена од страна на Меѓународна асоцијација за спортски печат (АИПС). ...

„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

0
Реномираниот спортски портал „Гол“ го објави денеска изборот на најдобрите 11 фудбалери за 2021 година, во кој на се најдоа Португалецот, Кристијано Роналдо...

Според читателите на Goal.com Меси е играч на годината

0
Престижниот спортски портал „Goal.com“ го претстави рангирањето на најдобрите фудбалери за 2021 година. Според резултатите од гласањето, во кое учествуваа повеќе од...

Порше Панамера надградена и проширена

0
Понудата за луксузниот спортски модел на Porsche е проширена со нов пакет кој се крие зад називот Platinum Edition, a треба да им...

ОИ 2024: Свеченото отворање во центарот на Париз место на стадион

0
Вообичаената пракса на отворање на Олимписките игри на спортски стадион би можела да биде прекината на Игрите 2024 во Париз, откако организаторите најавија...