таг: спортска

Димевски со „реторички прашалник“ му одговори на Ристовски

0
Претседателот на Македонскиот Олимписки Комитет, Даниел Димевски, преку најголемата спортска институција ја продолжи конфронтацијата со...

УЕФА го потврди официјалниот распоред на Македонија

0
Европската Фудбалска Федерација направи голема забуна во цела светска спортска јавност со потегот кој го повлече вчеравечер, бидејќи прво го објави комплетниот распоред...

Ова се новите дизајнирани слушалки на „Адидас“ кои се полнат на...

0
Популарниот бренд за спортска мода и опрема, „Адидас“, привлекува големо внимание и предизвикува воодушевување со најновиот дизајн на продукт со кој ги поврзува...

Видеолотарија Касинос Австрија поддржувач на македонскиот фудбал

0
Видеолотарија во своите заложби за поддршка на спортска култура, продолжува со својата агенда за активна вклученост во...

Елмас: Ќе биде тежок натпревар, но јас верувам во моите соиграчи...

0
Денес македонската спортска јавност дише заедно со нашата фудбалска репрезентација. Момците од зелениот терен вечерва ќе се обидат да ја совладаат Италија...

Руседски: Ова што му се прави на Ѓоковиќ е срамно… Надал:...

0
Случајот со Новак Ѓоковиќ деновиве максимално ја бранува светската спортска јавност која е поделена кога е во прашање ставот околу исправноста или не...

Ема Радукану избрана за спортска личност на годината на „Би-Би-Си“

0
Тинејџерската шампионка на УС Опен, Ема Радукану, е избрана за спортска личност на годината на „Би-Би-Си“ за 2021 година. Радукану, која тогаш...

ФОТО: Атрактивната Дилета ужива во Турција, „фатена“ во жешка поза со...

0
Славната и атрактивна италијанска спортска новинарка и водителка Дилета Леота веќе подолго време го привлекува вниманието на јавноста, па поради тоа и на...

ВИДЕО: Бошко од Кавадарци на 55 години го почна својот 93-ти...

0
Докторот по спортска медицина од Кавдарци, 55 годишниот  Бошко Илиев инаку познат пливачки маратонец,  денеска напладне го започна својот 93 маратон. Објави телевизија...

Убавата италијанска новинарка фатена во лага, сепак е во врска со...

0
Најатрактивната спортска новинарка, Дилета Леота, изминатава недела е главна тема во италијанските медиуми поради нејзиниот љубовен живот. Водителката која работи за ДАЗН...