fbpx

таг: соработката

Мачковшек го продолжи договор со ПИК Сегед до 2024 година

0
Словенечкиот ракометен репрезентативец Борут Мачковшек ја продолжи соработката со ПИК Сегед до летото 2024 година. Оваа информација ја потврди и самиот клуб на...

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

0
Францускиот фудбалски прволигаш објави вечерва дека ја раскина соработката со тренерот Нико Ковач. Хрватскиот стратег седна на клупата на Монако минатото лето...

Монако го врати Саша Обрадовиќ

0
Управата на Монако денеска ја прекина соработката со тренерот Звездан Митровиќ, кој ја плати цената од пет порази во Евролигата. Челниците на...

Вујовиќ повеќе не е тренер на Вардар

0
Веселин Вујовиќ и Вардар спогодбено ја прекинаа соработката, со што популарниот „Вујо мајсторе“ и официјално повеќе не е тренер на црвено-црните. Ова...

Формула 1 потврди: Барселона останува на календарот до 2026 година

0
Челниците на Формула 1 потврдија дека е продолжена соработката со првите луѓе на патеката во Каталонија која сега според планот ќе се вози...

Рудигер незадоволен од понудата на Челзи

0
Уште една рунда преговори за продолжување на соработката меѓу премиерлигашот Челзи и дефанзивецот Антонио Рудигер завршија со разочарувачки епилог за германскиот репрезентативец, јавија...

Неизвесна иднината на Мората во Јувентус

0
Продолжувањето на соработката меѓу напаѓачот Алваро Мората и Јувентус по завршувањето на оваа сезона е под голем знак прашалник, бидејќи клубот од Торино...

Дендиас: Се надеваме на продолжување на соработката во сите области со...

0
Се надеваме на продолжување на соработката во сите области со која влада и да произлезе од внатрешните процеси во Северна Македонија,...

Тотенхем му врачи отказ на тренерот Санто

0
Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем објави претпладнево дека ја прекинува соработката со португалскиот тренер Нуно Еспирито Санто. Отказот за португалскиот стратег доаѓа два дена по...

Кјаер го продолжи договорот со Милан

0
Италијанскиот фудбалски вицешампион Милан ја продолжи соработката со еден од најважните играчи во одбраната Симон Кјаер. Данецот пристигна во Милано во јануари...