таг: соопштија

Две лица кои се на црната листа на САД се предложени...

0
Соединетите Американски Држави соопштија дека се „разочарани“ по објавата дека две лица под...

Шефот на израелското воено разузнавање поднесе оставка

0
Израелските одбранбени сили (ИДФ) денеска соопштија дека шефот на военото разузнавање Ахарон Халива поднел оставка поради неуспехот да го спречи терористичкиот напад на...

Катар: Индиректните преговори меѓу Израел и Хамас за прекин на огнот...

0
Властите на Катар денеска соопштија дека индиректните преговори меѓу палестинското екстремистичко движење Хамас и Израел се уште траат на ниво на технички тимови....

ИДФ: Околу 300 осомничени терористи се приведени за време на операцијата...

0
Израелските одбранбени сили (ИДФ) денеска соопштија дека околу 300 осомничени терористи биле приведени за време на операцијата во болницата Ал Шифа во градот...

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: 14 убиени и 55 ранети во Одеса во...

0
Украинските власти денеска соопштија дека бројот на загинати во рускиот ракетен напад врз пристанишниот град Одеса на Црното Море се искачи на 14,...

Хутите бараат исполнување на три услови за Газа за да прекинат...

0
Јеменските Хути соопштија дека нема да прекинат со нападите во Црвеното Море додека Израел не стави крај на војната против Газа, не ја...

ОН: Од почетокот на војната во Газа под „неверојатни услови“ се...

0
Обединетите нации денеска соопштија дека од избувнувањето на војната, пред повеќе од три месеци, во Газа под „неверојатни услови“ зе родени илјадници бебиња....

Украинските сили успешно собориле 87 руски дронови на новогодишната ноќ

0
Русија лансираше 90 дронови неколку часа пред Нова година, соопштија украинските воздухопловни сили. Во објава на Телеграм, се вели дека вкупно 87...

Од САД за Украина 250 милиони долари – последна транша достапна...

0
САД соопштија дека и доделиле на Украина 250 милиони долари помош за одбрана. Тоа е последната транша од помошта достапна без ново гласање...

Израелската војска тврди дека го бомбардирала домот на главниот водач на...

0
Израелските одбранбени сили (ИДФ) утрово соопштија дека нивни борбени авиони го...