fbpx

таг: смета

Aвстрија: Наставниците позитивни на ковид а без симптоми, ќе држат предавања

0
Министерот за образование на Австрија, Мартин Полашек, смета дека наставниците кои се заразени со коронавирус и немаат симптоми треба да ги...

Медведев го споредува Зеленски со Хитлер

0
Изјавите на украинскиот претседател Володимир Зеленски дека го смета целото руско население одговорно за воената операција во Украина звучат како идеи...

Захарова: Донацијата на тенкови од Скопје за Киев е голема грешка

0
Русија смета дека е голема грешка одлуката на властите на Северна Македонија да и донираат на Украина тенкови Т-72, изјави портпаролката на руското...

Ова се 24-те најинтелигентни луѓе кои чекореле по светот: Најголемите генијалци...

0
Секој над 140 се смета за генијалец… Интелигенцијата може да се мери на различни начини. Некои веруваат во тестови за интелигенција,...

МАГИЧНИТЕ БРОЕВИ 5:5 ЌЕ ВИ ДОНЕСАТ ДЕНЕС СРЕЌА: Едно е најважно,...

0
5 мај се смета за исклучително среќен ден, родените на овој датум се предодредени за големи нешта, слава и богатство. Нумеролозите велат дека...

Д-р Даниловски: Цвета бизнисот со фалсификати, под итно да се укинат...

0
Епидемиологот д-р Драган Даниловски смета дека ковид-сертификатите треба да се укинат под итно. Знаеме дека вакцините не штитат од заразувањето,...

Хандановиќ: Нема време за плачење, не стигна казната

0
Голманот на Интер, Самир Хандановиќ, смета дека дербиto што го доби Милан, не ја покажа реалноста на...

Пановски: Заштитени се оние што прележале делта сој и што се...

0
Докторот Никола Пановски смета дека не треба да се изнесуваат само лоши страни од КОВИД-19 туку и некои охрабрувачки зборови за да не...

Експертите советуваат: Спиењето во одделни кревети, па дури и простории, доведува...

0
Иако се смета дека паровите кои спијат одделно се разделуваат, науката го докажа спротивното. Благодарение на бројните студии, научниците дошле до заклучок...

Валентин Порт доби негативен тест пред почетокот на ЕП

0
Француската репрезентација би можела да смета на капитенот Велнтин Порт уште на стартот на Европското првенство. 31-годишникот добил негативен тест и ќе...