fbpx

таг: случила

(ВИДЕО) Експлозија на брод во Истанбул, повредени се пет лица

0
Во Истанбул утринава се случила експлозија на брод во турското бродоградилиште Тузла, а повредени се...

ВИДЕО: Авион се урна на железничка пруга, па во него удри...

0
трашна сцена се случила во Лос Анџелес, најголемиот град во американската сојузна држава, Калифорнија, откако авион се урна врз железничка пруга, а потоа...

Ужасни вести: Фудбалер избоден до смрт

0
Голема фудбалска трагедија се случила на Бермудите. Фудбалерот Осаџи Баском (23) почина откако бил прободен со нож. Тој со приватно возило бил пренесен...