таг: Словенија

Сакеларопулу и Пирц Мусар разговараа и за ЕУ перспективата на Западен...

0
Грција и Словенија се согласуваат за проширување на Европската унија со Западен Балкан, како и за пристапување на Украина, Молдавија и Грузија. Ние...

Опасна дрога доаѓа на Балканот, први случаи на предозирање во Словенија

0
Фентанил, дрогата за зомби, се приближува на Балканот. Во Словенија се забележани случаи на фатални предозирања, а причина за загриженост е...

Италија ја продолжи граничната контрола кон Словенија за уште пет месеци...

0
Контролата на североисточната граница на Италија долж границата со Словенија ќе биде продолжена за уште пет месеци, изјави италијанскиот министер за внатрешни работи...

Фајон: Мешањето на Москва во процесите во Србија е многу загрижувачко,...

0
Министерката за надворешни работи на Словенија, Тања Фајон изјави дека мешањето на Москва во внатрешните процеси на некои земји од Западен Балкан, како...

Уште две жртви од поплавите во Словенија

0
Поплавите во Словенија по силното невреме кое во четвртокот ја погоди...

Вонредна состојба во Словенија

0
Вонредна состојба во Словенија поради поплавите. Црвениот аларм останува на сила...

Силно невреме ја погоди Словенија, во некои обалсти наредена евакуација

0
Силно невреме ја зафати Словенија, каде што е прогласен црвен аларм...

Двегодишно дете почина во Словенија, мајката го оставила два часа во...

0
Двегодишно дете во Словенија почина во вжештен автомобил, откако било оставено само во возилото. И покрај укажаната прва помош и пристигнувањето...

Баба од Словенија има 101 година, вози како змеј и оди...

0
Супер бабата од Словенија која има 101 година докажа дека староста не мора да се помине со затворање во куќата, туку на пр....

Падна снег во Словенија, температурата минус четири степени

0
Во Словенија падна снег, а температурата на воздухот е минус четири степени Целзиусови, јави meteo.si....