fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: следната

Манчестер Сити следната недела го прави најголемиот трансфер во историјата на...

0
Англискиот шампион Манчестер Сити следната недела би можел да го направи најголемиот трансфер во историјата на англискиот фудбал. Островските медиуми синоќа...

ВИДЕО: Готово е, Алиоски се огласи на социјалните мрежи, неговиот трансфер...

0
Готово е, Езџан Алиоски следната сезона ќе го носи дресот на Ал Ахли од Саудиска Арабија. Самиот трансфер го потврди нашиот репрезентативец на...

Вакцинираните патници нема да одат во карантин- оваа земја го укинува

0
Англија од следната недела на сите вакцинирани посетители од Европската унија и САД ќе им овозможи да влезат во земјата без задолжителен карантин,...

Анкета: 65 отсто од Грците поддржуваат задолжителна вакцинација за одредени категории

0
Следната седмица грчката Влада ќе ги соопшти одлуките за задолжителната вакцинација за одредени категории вработени, додека пак според последното истражување на јавното мислење...

Со одлука на ЕУ од следната година црната кутија ќе биде...

0
Од следната година, во сите нови автомобили во ЕУ ќе мора да има црна кутија, а таа обврска од 2024 година ќе биде на...

Италија: Од идната недела се укинува носењето заштитни маски на отворено

0
Италија од следната недела делумно ќе го укине задолжителното носење маски на отворено, јави ДПА. Укинувањето на мерката од 28 јуни ќе важи...

Со одлука на ЕУ од следната година црната кутија ќе биде...

0
Од следната година, во сите нови автомобили во ЕУ ќе мора да има црна кутија, а таа обврска од 2024 година ќе биде...

Стигна потврда, Кире Лазаров и следната година во Нант

0
Информацијата дека Кире Лазаров и следната сезона ќе игра во Нант доби потврда и тоа од претседателот на клубот Гаел Пелети. ...

Џонсон им порача на Британците: Сега можете повторно да се гушкате

0
Од следната недела, Британците ќе можат да се гушкаат и да остануваат заедно во затворен простор, додека кината и музеите можат повторно да...

Идната недела разговори со грчките власти за условите за влез во...

0
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска најави дека следната недела ќе има разговори со грчките власти по...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави