fbpx

таг: „Скендербег“

Верските поглавари од Тирана и Приштина со пораки за мир и...

0
Плоштадот „Скендербег“ во Тирана утрово беше полн со илјадници муслимански верници за церемонијата на клањање на Рамазан Бајрам. Клањањето на Рамазан...