таг: скандал

Евролигата, истрага против украинскиот судија Микола Амбросов

0
Голем скандал ја тресе Евролигата како организација, бидејќи се појавија сериозни обвинувања против двајца судии...

Судиите најавува штрајк, под знак прашалник продолжението на сезоната

0
Фудбалот во Шпанија оди од скандал во скандал, па така сега е под знак прашалник...

Скандал, 181 тенисер под истрага за местење натпревари

0
Светот на тенисот моментално го тресе голем скандал со наместени натпревари. Според француски „Л’Eкип“, ова е веројатно најголемиот ваков скандал во историјата. Надлежните...

Украина најави дека ќе ги бојкотира Олимписките игри во Париз

0
На повидок е голем скандал во олимпиското движење. Украина се закани дека ќе ги бојкотира Олимписките игри...

Поранешен висок функционер на ФБИ уапсен поради примање мито и поврзаност...

0
Голем скандал го тресе ФБИ. До неодамна, нивниот висок функционер, 54-годишниот Чарлс Мекгонигал, е уапсен во Њујорк, поради примање мито и...

ЖИВОТОТ НА НАЈБОГАТИОТ СУЛТАН НА СВЕТОТ: За него не важат правила,...

0
Драма, бизарност, скандал и ароганција – сето тоа ќе го најдете ако погледнете во животот на елитата на Брунеи. Се верува дека нема...

Истрага за местење натпревари во белгискиот фудбал, осомничени прволигашки екипи и...

0
Белгискиот фудбал се соочува со скандал од големи размери, откако Јавното обвинителство најави можни десетици обвиненија како резултат на серија истраги за повеќе...

Австралијците си ја префрлаат одговорноста, Ѓоковиќ шест часа дреме на аеродром

0
Големиот скандал што денеска се случи на аеродромот во Мелбурн, каде не му беше дозволен влез на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ нема...

СКАНДАЛ: Се појави снимка од Флорентино Перес-зборува против легендите на Реал...

0
Се појави скандал во Шпанија. Иако станува збор за снимка од 2006-та година, сепак таа сега се појави и практично предизвика голем број...

Откако Гатузо го избрка од тренинг, Елмас веројатно нема да биде...

0
Скандал се случил на вчерашниот тренинг на Наполи. Имено, тренерот на тимто Џенаро Гатузо го избркал нашиот...