fbpx

таг: сити

Гвардиола за победата над ПСЖ: Тоа беше прекрасна вечер за нас

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола им се заблагодари на нави вачите за поддршката по победата синоќа над Пари Сен-Жермен во 5. коло...

Манчестер Сити ја доби битката на милионерите, Милан сеуште во игра...

0
Англискиот Манчестер Сити доминираше и пропушти многу шанси на дербито од Лигата на шампионите со ПСЖ, но мораше да прави пресврт за победа...

Гвардиола: Натпреварот против Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед

0
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, го спореди значењето на претстојните натпревари со Клуб Бриж и Манчестер јунајтед. -Мислам дека натпреварот против...

Гвардиола: Уште пет години во Сити? Не верувам

0
Манаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола мисли дека нема да ја достигне бројката од 400 натпревари на клупата на овој тим. Натпреварот...

Навивачот на Сити сè уште во кома по нападот во Белгија

0
Навивачот на англискиот фудбалски клуб Манчестер сити, кој беше нападнат на пат кон својот дом на враќање од натпреварот против Клуб Бриж во...

Пеп Гвардиола остана без важен играч

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола се соочува со сериозни проблеми откако остана без еден од најважните играчи поради повреда. Шпанскиот стратег...

ВИДЕО: Каква одбрана на Каспер Шмајхел, еден од заслужните што Лестер...

0
Лестер го совлада Манчестер Сити во Комјунити Шилд, или англиски суперкуп, традиционално пред почетокот на новата сезона, со 1:0 и со тоа не...

ФОТО: Манчестер Сити денеска го завршува трансферот со кој руши рекорди

0
Манчестер Сити денеска би требало да го заврши трансферот со кој ќе го сруши рекордот во Премиер лигата. Имено, според голем дел од...

Манчестер Сити следната недела го прави најголемиот трансфер во историјата на...

0
Англискиот шампион Манчестер Сити следната недела би можел да го направи најголемиот трансфер во историјата на англискиот фудбал. Островските медиуми синоќа...

Пеп реши да се почести со две sвезди, сопствениците ќе платат...

0
Манчестер Сити планира нови големи аквизиции веќе ова лето. Актуелните шампиони на Англија сакаат дополнително да го засилат тимот за конечно...