таг: сите

Папата повика сите да го потпишат Договорот за забрана на нуклеарно...

0
Pапата Франциск ги повика сите држави да му се приклучат на договорот на Обединетите нации за забрана...

Дали Ивермектин навистина помага против Ковид-19?

0
И покрај сите препораки и предупредувања, Ивермектин и натаму се третира како некој вид „чудотворен лек“ – посебно во Латинска Америка. Откако...

Помош во кујната: На кои начини можете да го искористите оризот

0
Оризот го сакаат сите, а освен совршен прилог или додаток во јадењата, се смета за диетална храна. Но постојат уште начини за...

ВИДЕО: Навивајте за нас! ЗА МАКЕДОНИЈА!!

0
Како и сите подготовки за ова првенство, така и ова мотивациско видео го изработивме со неверојатна брзина но со многу ентузијазам! Им благодариме...

Среќата најмногу зависи од нас самите: 9 работи кои се потребни...

0
Сите луѓе сакаат да бидат среќни, но ретко така се чувствуваат. Се покажало дека чувството на среќа само 10% зависи од надворешните фактори:...

Д-р Беќаровски: Отворете ги кафеаните, таму барем даваат едно лажиче за...

0
„Сите Вие кои вчера со едно исто лажиче по храмовите се причестивте, десетмесечниот деноноќен труд на белите мантили го обесчестивте. Кога на...

Што да се напиете утре, по денови обилни празнични ручеци и...

0
Сите докотори советуваат да внесувате најмалку два литра течности дневно. Но, одделни пијалоци освен што го хидрираат организмот, благопријатно влијаат на организмот и...

Aнкица Стојановска-Митровска: Да размислуваме за големи нешта и да уживаме во...

0
Како и за сите така и за телевизиската водителка Анкица Стојановска- Митровска, годинава која изминува е во знакот на новото „нормално“ кое...

Каков вид на интелигенција поседувате според хороскопскиот знак?

0
Постојат многу типови интелигенција и сите ние сме брилијантни и креативни на свој начин. Но, според астролозите, интелигенцијата која ја поседуваме често...

Неодоливо кремасти и чоколадни – Грчките ледени коцки се празник за...

0
Идеален десерт за сите љубители на богатиот чоколаден вкус… Потребни состојки: 250 гр мелени интегрални бисквити...