fbpx

таг: синоќа

Сите од ПСЖ освен Мауро пристигнаа на забавата на Меси: Аргентинците...

0
Лионел Меси синоќа организираше забава во Париз по освојувањето на седмата Златна топка. Аргентинецот реши да приреди повеќечасовна забава во еден париски...

Стеф Кари му додели техничка – на судијата (ВИДЕО)

0
Стеф Кари сезонава игра во неверојатна форма и синоќа го предводеше Голден Стејт до триумф на гостувањето кај Лос Анџелес клиперс. Фантастичниот...

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на...

0
По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер...

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во ЛШ во последните 63 години

0
Јувентус синоќа загуби на гостувањето кај Челзи со 4:0 во натпреварот од 5. коло во Лигата на шампионите. Торинскиот клуб го претрпе најголемиот...

Во Холандија трета ноќ немири поради ковид мерките

0
Фото: EPA-EFE/VLN NIEUWS Немири синоќа избувнаа во неколку градови во Холандија додека илјадници...

Вучиќ ќе бара од Путин увоз на три милијарди кубни метри...

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека ќе побара од рускиот претседател Владимир Путин увоз...

Познати 11 учесници на Светско првенство 2022 година во Катар

0
По завршувањето на квалификациските натпревари од синоќа познати се 11 репрезентации кои досега обезбедија учество на Светското фудбалско првенство следната година. Покрај...

Роналдо првпат во кариерата без шут кон голот на противникот 

0
Репрезентацијата на Португалија синоќа во Лисабон загуби од Србија во последниот натпревар од групната фаза квалификациите за Светското првенство во 2022 година (1:2)...

НБА: Рекорден ефект сезонава на Јокиќ, без хепиенд за Денвер

0
Кошаркарите на Мемфис го надиграа Денвер синоќа на домашен терен (108-106) во натпревар во кој Србинот Никола Јокиќ уфрли 34 поени за гостинскиот...

САД почнуваат со вакцинирање против ковид-19 на деца од пет до...

0
Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) синоќа препорача вакцинирање на деца против ковид-19 од...