таг: Симптомите

Ретка габична инфекција пристигна во Европа, ја пренесуваат мачки и може...

0
Симптомите на инфекција започнуваат со лезии или рани во близина на местото што било изложено на габата. Но, инфекцијата може да влијае на...

Ова се симптомите на ракот од кој почина Пеле: Болеста најчесто...

0
Симптомите на рак на дебелото црево, од кој почина Пеле, најчесто се јавуваат кај постарите луѓе, иако можат да се појават...

Пациентите со омикрон не губат мирис и вкус, но се жалат...

0
Симптомите што се јавуваат кај новозаразените со мутантниот сој омикрон, се сосема различни од оние предизвикани од оригиналниот сој на Ковид-19. Околу...

Дали сум бремена? Седум главни разлики меѓу рана бременост и ПМС

0
Симптомите, како што се зголемен апетит, чувствителни гради и раздразливост, најчесто ги поврзуваме со предменструалниот синдром (ПМС), но многу слични појави се...

Ова се клучните симптоми на британскиот сој според кој се разликува...

0
Постојат суптилни разлики помеѓу симптомите на новиот сој на коронавирусот (британскиот) и оригиналната верзија на коронавирусот. Според најновите податоци, симптомите на британскиот...

Кои симптоми се почести кај лицата заразени со британскиот сој на...

0
Симптомите на заразниот британски вид на коронавирус се нешто поразлични од претходно доминантната варијанта, покажа студијата на британското Национално биро за статистика....

Ова се клучните симптоми на британскиот сој според кој се разликува...

0
Постојат суптилни разлики помеѓу симптомите на новиот сој на коронавирусот (британскиот) и оригиналната верзија на коронавирусот. Според најновите податоци, симптомите на британскиот...

Симптом на Ковид 19 ретко кој споменува, внимавајте на јазикот

0
Симптомите што предупредуваат на коронавирусна инфекција и појава на болест ковид-19 со почетна треска и аносмија се шират во низа посилни и послаби...