таг: силно

Поддршката од САД со оружје и обука за Украина продолжува, од...

0
Соединетите Држави се решени да продолжат силно да ја поддржуваат Украина со оружје, обука и професионални совети за употреба на тактики за војување...

Силно невреме ја погоди Словенија, во некои обалсти наредена евакуација

0
Силно невреме ја зафати Словенија, каде што е прогласен црвен аларм...

Хрватска ја погоди ново невреме: Поплавени улици и паднати гранки во...

0
Хрватска денеска е погодена со уште едно силно невреме. Силни грмотевици,...

САД очекуваат конструктивност од Вучиќ и Курти за европскиот предлог

0
Соединетите Американски Држави (САД) соопштија дека силно го поддржуваат предлогот на Европската унија...

Зеленски : Руските граѓани кои молчат за војната ја поддржуваат

0
Украинската војска денес објави силно гранатирање од страна на руските сили во источниот регион Донбас, како и во областите во јужна...

Интензивно гранатирање во регионот на Доњецк

0
Силно гранатирање од страна на руските сили во источниот украински регион Доњецк беше објавено во...

НОЌТА КОГА СЕ МОЖНИ ЧУДА: Младата месечина пристигнува на 30 мај...

0
Младата месечина ќе има силно влијание врз сите хороскопски знаци на 30 мај 2022 година. Оваа астролошка промена ќе донесе неочекувани промени во...

Зошто Мариупол е важен за Русија?

0
Мариупол се соочи со силно руско бомбардирање во последните денови, уништувајќи ги патиштата, зградите и...

(ВИДЕО) Снежна бура го парализираше Вашингтон, федералните служби под клуч

0
Вашингтон го погоди силно невреме при што снежна бура го парализираше главниот град на САД....

Камавинга незадоволен во Реал, Ливерпул има интерес за него

0
Англискиот фудбалски тим Ливерпул е силно заинтересиран за младата ѕвезда на Реал Мадрид, Едуардо Камавинга, пренесуваат медиумите на Островот. 19-годишниот Французин...