таг: сила

Kуче и 3 малечки кои неодамна се родиле се спасени од...

0
реклама Сопственикот на Сила, двеиполгодишен доберман, бил изненаден кога видел не едно туку четири...

Зошто земјотресот во Турција и Сирија беше толку катастрофален?

0
Земјотресот со сила од 7,8 степени според Рихтеровата скала што ги погоди Турција и Сирија веројатно ќе биде еден од најсмртоносните...

Леброн успешно го предводеше Лејкерс, коj се врати и победи од...

0
Леброн Џејмс повторно ја покажа својата сила на 38 години. Тој го предводеше Лос Анџелес Лејкерс до...

Од денеска ограничување на цената на руската нафта, но и забрана...

0
Денеска стапи на сила ограничувањето на цената на руската нафта од 60 долари за барел...

Полска им забрани влез на Русите по воздушен и морски пат

0
Ограничувањето стапи во сила една недела откако Естонија, Летонија, Литванија и Полска ги затворија своите...

Силен земјотрес во кинеската југозападна провинција Сечуан

0
Земјотрес со сила од 6,8 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди планинската област во...

Силен земјотрес во Авганистан, повеќе од 150 жртви

0
Земјотрес со сила од 5,9 степени според Рихтеровата скала кој погоди делови од Авганистан во...

Италија ја укина обврската за носење маски на отворено

0
Во Италија стапува во сила владината одлука за укинување на задолжителното носење заштитни маски на...

Од денеска задолжителна вакцинација – Австрија прва во Европа со ваква...

0
Во Австрија денеска стапи на сила закон, според кој вакцинацијата е задолжителна за сите лица...

Зошто треба да се откажете од оној кој се откажал од...

0
Љубовта е моќна сила, која може да нè лансира меѓу ѕвездите, да нè направи најсреќните суштества на планетата, но и да нè тресне...