таг: Сиднеј

(ВИДЕО) Голем пожар зафати седумкатница во Сиднеј, зградата почна да се...

0
Голем пожар имало во центарот на Сиднеј, а како што пренесува „9news.com“, гори...

Австралијци одбиле 30 милиони евра – не сакаат да се иселат...

0
реклама Семејство од Сиднеј, Австралија, добило и одбило понуда од градежна компанија вредна 50...

Сиднеј беше најголемиот град во Австралија повеќе од 100 години, сега...

0
реклама МЕЛБУРН го надмина Сиднеј по население за прв пат по златната треска од...

Редовните тренинзи не може да ја надоместат лошата исхрана

0
Истражувачи од Универзитетот на Сиднеј, Австралија, откриваат дека луѓето кои вежбаат редовно, но се хранат лошо, се изложени на иста опасност од срцеви...

(ВИДЕО) Илјадници жители на Сиднеј се евакуирани поради поплави

0
Десетици илјади жители на Сиднеј денеска се принудени да се евакуираат откако обилните дождови поплавија неколку предградија на најголемиот австралиски град,...

(ВИДЕО) Прекрасен огномет во Сиднеј, светлосно шоу во Окленд, светот ја...

0
Австралијците влегуваат во 2022 година, а во Сиднеј толку многу сакаат огномет што едниот го...

Сиднеј стави крај на карантинот

0
Најголемиот град во Австралија, Сиднеј денеска стави крај на речиси четиримесечниот карантин е со цел...

Сиднеј: Ем во карантин, ем со најлоша дневна статистика од почетокот...

0
Властите во Сиднеј соопштија дека денеска е најлошиот ден од почетокот на пандемијата со ковид -19, со пет смртни случаи за 24 часа...

Во Сиднеј денес е најлош ден од почетокот на пандемијата

0
Властите во Сиднеј соопштија дека денеска е најлошиот ден од пандемијата на Ковид -19, со пет смртни случаи за 24 часа и...

Во Сиднеј војска проверува дали се почитува карантинот

0
Во австралискиот град Сиднеј денеска на улиците се распоредени војници, за да се осигураат дека позитивните лица...