таг: СЗО

СЗО: Нема докази дека новата варијанта на коронавирусот е поопасна

0
Светската здравствена организација (СЗО) сè уште нема докази дека новата варијанта на коронавирусот ќе доведе до зголемена смртност, изјави еден од директорите на...

СЗО: Сè уште нема докази дека новата варијанта на коронавирусот е...

0
Светската здравствена организација (СЗО) сè уште нема докази дека новата варијанта на коронавирусот ќе доведе до зголемена смртност, изјави еден од директорите...

СЗО: Останете дома за Божиќ

0
Светската здравствена организација (СЗО) ги повика луѓето да останат во своите домови за Божик. Директорот на регионалната канцеларија на СЗО за Европа,...

СЗО: Околу 600.000 новозаболени заразени во светот за 24 часа

0
Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека повеќе од 585.000 случаи на коронавирус се регистрирани во текот на вчерашниот ден, со што...

Десет научници ги испитуваат животните кои се сомничат за пренесување на...

0
Светската здравствена организација (СЗО) неодамна собра група од меѓународни научници чија цел е да го истражи потеклото на вирусот. Десетте научници ќе мора...