таг: сеќаваат

Рецепт за кремпита од 1946-та: СОВРШЕН колач за ладните денови!

0
Повеќето од нас се сеќаваат на домашните кремпити од детството, а кога имате добар и проверен рецепт, нема ништо подобро. Овој рецепт...

Патриција Реџани излезе од затвор и сега ужива во милионите: Како...

0
Многумина сè уште се сеќаваат на трагедијата што се случи во1995 година, кога Маурицио Гучи беше убиен на влезот во неговата канцеларија....