таг: серија

Лејди Гага: Имав 19 години кога продуцентот ме силуваше, а потоа...

0
Гостувајќи во новата серија чиј продуцент е британскиот принц Хари, а која се занимава со менталното здравје – Лејди Гага откри неколку...

Израел ги продолжува воздушните напади врз Газа

0
Израелски авиони денеска почнаа серија силни воздушни напади врз неколку локации во градот Газа и покрај повиците...

Одлични вести, финалето во Купот на Италија ќе се одигра со...

0
Претседателот на Серија А, Паоло Дал Пино објави дека на гледачите ќе им биде дозволено да присуствуваат...

Според филмот „Господар на прстените“: „Амазон“ ја снима најскапата серија во...

0
Првата голема серија на „Амазон“, според најавите, ќе биде и најскапа во историјата на телевизијата, оставајќи ги зад себе сериите „Круна“ и...

ВИДЕО: Двата гола на Пандев му донесоа бод на Џенова

0
Во 32. коло од Серија А екипата на нашиот репрезентативец Горан Пнадев ремизираше на домашен терен против...

Гугл ќе плаќа надомест за медиумите во Италија

0
Гугл соопшти дека потпишал серија договори за лиценца со италијанските медиуми, со што се отвора патот за плаќање надоместоци за издавачите, согласно законот...

На Лацио му се одземаат четири бода?

0
На повидок е скандал во Серија А. На Лацио може да му бидат одземени четири...

Дали ова е крајот на серијата „Brooklyn nine-nine“?

0
Американската полициска хумористична тв серија „Brooklyn Nine-Nine“ ќе престане да се емитува по одложената осма сезона, пишува „BuzzFeed“. „NBC“ објави...

ФОТО: Игор Џамбазов по 46 години повторно се сретна со Дорчо...

0
Кога телевизиска серија „Волшебното самарче” се емитувала на малите екрани сите нејзини верни гледачи денешниот познат актер и шоумен Игор Џамбазов го...

Ко-писателот на „The Simpsons“ почина на 57 години

0
Ко-писателот на култната серија „The Simpsons“, Марк Вилмор, почина на 57 години, откако ја изгуби битката со коронавирусот. Веста за...