fbpx

таг: септември

42-годишната докторка од Куманово која почина од ковид била донесена со...

0
Во Градската болница „ 8 Септември“ вчера почина 42-годишна докторка од Кумановската болница од Ковид 19, која дошла со многу тешка клиничка слика,...

Сестрите и болничарите добија забрана да негуваат пациенти со ковид по...

0
Директорот на ГОБ „8 Септември“, доктор Христијан Костов, на медицинскиот персонал во установата му забранил да извршува здравствени услуги на пациенти дома. Укажувањето...

Овој септември е меѓу 4 -те најтопли во претходните 42 години

0
Овој септември беше глобално еден од четирите најтопли од почетокот на мерењата во 1979 година, објави денеска Европската служба за климатски промени Коперник....

Хакери ги уриваат социјалните мрежи – продаваат податоци за корисниците на...

0
Кон крајот на септември, на форумот за хакери беше објавена изјава во која се тврдеше дека има име, адреса , телефонски број, локација,...

За да гледате натпревар на стадион или сала, од септември најверојатно...

0
Започнувајќи од септември секој граѓанин кој ќе сака да присуствува на масовни настани, веројатно задолжително ќе мора да приложи сертификат за вакцинација против...

Високото образование од септември ќе им биде платено на медицинските сестри...

0
Од септември на медицинските сестри и техничари ќе им биде платено високото образование, најавија по денешниот работен состанок, министерот за здравство, Венко Филипче,...

„Фајзер“ подготвува вакцина за бебиња и деца

0
Компанијата „Бионтек“ очекува до септември да ги добие резултатите од пробните тестови на вакцината, кои заедно со „Фајзер“, ja разви за бебиња од...

Суарез и натаму блеска, дали Барса ја прави истата грешка!?

0
Кога во септември Уругваецот Луис Суарез (34) се обидуваше да се избори за заминување од Барселона, имаше гласови од „Камп Ноу“ дека...

Неколку месеци продавале лажни вакцини, уапсени 80 лица во Кина

0
Кинеската полицијата од септември досега во три града уапсила повеќе од 80 лица вклучени во продажбата на фалсификувани вакцини, јавија денеска кинеските државни...

Ирска до септември ќе ги вакцинира сите граѓани

0
Ирска планира до септември да ги вакцинира сите свои граѓани против коронавирус доколку има доволно залихи на вакцина, рече во четвртокот министерот за...