таг: семејството

Семејството на Шумахер ќе го тужи германскиот таблоид

0
Семејството на славниот Михаел Шумахер планира да го тужи германскиот таблоид „Die Aktuelle“ кој објави...

Изненадување: Овие хороскопски знаци до крајот на годината би можеле да...

0
Новороденче во семејството секогаш е возбудлива вест, а три хороскопски знаци имаат најголеми шанси за бременост во 2023 година. Планетите им отвораат нови...

Oсум потенцијално заинтересирани купувачи за Манчестер Jунајтед!

0
Семејството Глејзер, во чија сопственост се наоѓа фудбалскиот клуб Манчестер Jунајтед, се уште немаат донесено...

Одбележување на Епопејата на ОВК

0
На свечената седница на Собранието на Косово, посветена на семејството Јашари и епопејата на ОВК, косовската претседателка Вјоса Османи рече дека...

Овој збор родителите не треба да го кажуваат по разводот: Звучи...

0
Разделбата на семејството е многу болно искуство за секое дете и нема сомнеж дека давате се од себе за да му олесните на...

Група богати луѓе од Катар со голема понуда за Ман. Јунајтед

0
Навивачите на Јунајтед го обвинуваат семејството Глејзер за долгогодишниот неуспех. Нивната желба е да си заминат, а...

Кој е најбрзиот начин да останете здрави?

0
Ускладувањето помеѓу работата, семејството и другите обврски може да ви го отежне остварувањето на вашите здравствени цели. Неверојатно е колку брзо вашето тело...

Сопругата го пратила в продавница, тој се вратил со 100.000 долари

0
Во семејството од Мериленд (САД), засега неименуван маж отишол во продавницата откако сопругата го испратила да купи пилешко, а тој патем купил и...

ВО ЖИВО: Новак Ѓоковиќ се обраќа по големата победа и невидената...

0
Во тек е прес-конференција на семејството Ѓоковиќ по повод настаните во Австралија и драматичната ситуација со Новак, кој треба да и се обрати...

Семејството Ѓоковиќ со соопштение по повод случајот со Новак, се приклучуваат...

0
Семејството на Новак Ѓоковиќ се вклучи во борбата за негово ослободување! По прес-конференцијата што ја слушна целиот свет, на која беа изнесени шокантни...