таг: Секој

По Радев и Захариева со реакција за Бугарите во Македонија

0
Ние реагираме за секој случај и се радуваме на тоа што и колегите од Северна Македонија започнаа...

Овошје и зеленчук богати со калиум, минерал важен за здраво срце

0
Храната што ја јадете секој ден е важна за вашиот организам на различни начини. Секој плод содржи различни материи, кои се благотворни...

Само една порција печурки може значително да го зголеми внесот на...

0
Здравствените експерти секој ден нагласуваат колку е важен дневниот внес на витамин Д. Иако не постојат голем број намирници што го содржат,...

Таа била келнерка, а тој холивудска ѕвезда: Жената на познатиот актер...

0
Секој пат кога на некој настан Мет Дејмон ќе се појави со својата сопруга, таа привлекува големо внимание… Бидејќи и...

Кафето го намалува ризикот од рак на простата и ги зголемува...

0
Пиење неколку чаши кафе секој ден помага да се намали ризикот од рак на простата, како и веројатноста за смрт доколку ја има...

Граѓаните во Битола, Куманово и Тетово и вечерва дишат отров, а...

0
Секој ден се повеќе се зголемува концентрацијата на ПМ10 канцерогените честички по градовите низ Македонија. А, пак власта и министерството за животна средина...

Во Австрија годишно се фрлаат околу милион тони храна, а еве...

0
Секој Австриец, во просек, фрла 60 килограми храна годишно во ѓубре, покажува истражувањето на иницијативата против расфрлање храна. Вкупно, во Австрија годишно...

5 хороскопски знаци кои најмногу јадат: Некои јадат „фенси“ храна, а...

0
На добра храна веројатно секој се радува, но следниве пет хороскопски знаци постојано мислат каква убава храна ќе стават во уста. Кај нив...

ФОТО: Поранешен светски шампион ги собра сите „Покемони“!

0
Кристоф Крамер (29) како и секој друг има свое хоби, а дефинитивно неговото привлекува големо внимание.. Моментно ги брани...

Доколку сте во потага по животен партнер барајте го вашиот потенцијален...

0
Секој хороскопски знак има позитивни, но и некои негативни страни. Доколку сте во потрага по животен партнер, позабавен начин за потрагата за...