таг: секоја

„Создавање надеж преку акција“ – Светски ден за превенција од самоубиства

0
Секоја година на 10 септември се одбележува Светскиот ден за превенција од самоубиства што има за цел да ја зголеми свеста...

Швајцарец направи град од глина на брегот на реката Толеур

0
Секоја година, швајцарскиот уметник Франсоа Монту прави скулптури од глина на брегот на реката Толеур на западот од земјата, па оваа година тој...

РЕЦЕПТ ЗА УНИВЕРЗАЛНО ТЕСТО: Можете да го користите за да направите...

0
На секоја домаќинка и е потребен ваков рецепт Ова е универзален рецепт за тесто со кој можете да направите буквално сè: од...

Ако имате некој од овие симптоми, можеби сте алергични на одредена...

0
Различни овошја, бадеми, кикирики – секоја храна може да предизвика алергии, покажа студијата на Националниот институт за здравје. Некои знаци дека сте алергични...

Ја освои Италија, па светот: Која е Лаура Паузини, водителка на...

0
Како и секоја година, овие евровизиски водители привлекоа големо внимание во јавноста, дури и како изведувачи Познатата италијанска пејачка Лаура Паузини е...

Николовски од Тирана: Продолжуваме да ја продлабочуваме соработката со Албанија

0
– Република Северна Македонија и Република Албанија имаат одлична билатерална соработка и секоја средба е можност за нејзино дополнително унапредување, можност за...

Стручни совети: Едноставни навики за посреќен брак

0
 Секоја личност индивидуално има различно сфаќање за бракот, но и за тоа што сака во бракот. Сепак, стручњакот за врски, Грег Берент ги...

Од април Албанија ќе има ден без автомобили секоја прва недела...

0
Почнувајќи од 3 април, секоја прва недела во месецот, секој град во Албанија ќе има ден без автомобили, соопшти денеска албанската...

Светски ден на бубрегот: Секоја година 400 нови дијализни болни, неопходна...

0
Секоја година имаме многу нови пациенти со бубрежна болест кои започнуваат со потреба од заместителна терапија. Ако погледнеме на оваа пирамида на европските...

Неколку добри трикови за чевлите да ви бидат удобни!

0
Постојана желба на секоја жена е да има еден пар чевли на висока пета кои не и ги убиваат стапалата, загорчувајќи и го...