таг: секоја

Што да очекувате ако Вага ве покани на состанок?

0
реклама СЕКОЈА личност и ситуација е уникатна, но има некои општи совети кои можеби...

За ова служи третата преграда во садот за прашак на машината...

0
реклама Секоја машина за перење има сад во кој ставаме детергент за перење и...

Ракот на дебело црево е втора водечка причина за смрт на...

0
Секоја година од рак на дебело црево во Македонија умираат окоу 500 луѓе или 482 во 2021 година, што ја рангира оваа болест...

BMW ги произведува најдобрите автомобили

0
American Consumer Reports секоја година објавува листа на најдобрите производители на автомобили, а оваагодина BMW го освои првото место благодарение на особено добрите...

Стотици луѓе денеска тргнаа на работа без панталони

0
Секоја година во јануари се одржува Денот без панталони. На тој ден многу луѓе, претежно во САД и Велика Британија, одат на работа...

Фановите на „Сам дома“ забележаа клучен детаљ поради кој Кевин го...

0
Секоја година, обожавателите на Божиќ го гледаат популарниот празничен филм сам дома и неговите продолженија. Но, малкумина ја забележале причината зошто родителите го...

Вечерва чекаме ѕвезди кои паѓаат!

0
Секоја година помеѓу 14 и 20 ноември, на небото се појавуваат ѕвезди кои паѓаат кои...

Што ни покажува триаголничето на дното на пластичната амбалажа

0
Секоја пластична амбалажа мора да има знак што покажува од какви хемиски соединенија е изработена. Станува збор за мало триаголно знакче со впишан...

САД: Акциите за распад на БиХ би имале сериозни последици

0
Амбасадата на Соединетите држави во Босна и Херцеговина објави дека секоја акција што ќе се...

(ВИДЕО) Маж во Русија го бркаат по улиците додека се обидува...

0
Ова е моментот кога човек кој се обидува по секоја цена да избегне да влезе...