fbpx

таг: секогаш

Овие хороскопски знаци страдаат најдолго по распадот на врската!

0
Разделбите се секогаш тажни, без оглед во кој Хороскопски знак сте родени. Па, се разбира, постојат некои среќници како Овни и Стрелци, кои...

Сендвичите незаслужено се сметаат за штетни

0
Брзо приготвената храна не е секогаш штетна, смета доктор Маргарита Арзумањан, руска нутриционистка и гастроентеролог. При изборот на храна за појадок, важно...

Имаат златно срце: Дали можеби и вие сте еден од овие...

0
Имаат отворено уво, помагаат и секогаш добро се согласуваат со блиските – со нивната љубезна и топла природа. Рак Ретко...

МАФИНИ СО ЛЕШНИК

0
Секогаш е добро време да направите мафини за целото семејство Состојки: две јајца 100 гр брашно 100 гр маргарин...

Ништо не ви е СВЕТO: Во Белград се појави БУРЕК со...

0
Од секогаш постои дилемата дали бурекот е со сирење или со месо.  Меѓутоа тоа што го направи една пекара никој не можеше да...

Девиците ќе имаат поволен ден во љубовта, Овенот да не се...

0
Овен Работа: Секогаш можете подобро и вие тоа најдобро го знаете, затоа поработете на организацијата и плановите за следниот период. Љубов:...

Работи кои паровите во долги врски ги забораваат

0
Слатки мали изненадувања се секогаш добредојдени без разлика што веќе не треба да се докажувате или да заведувате како порано Паровите кои...

Овие 4 хороскопски знаци ги чекаат големи предизвици до крајот на...

0
Јануари секогаш со себе носи надеж за промени и нова енергија, а астролозите тврдат дека тоа е поволно за многу знаци од Зодијакот....

5 причини зошто да јадете киви: Го зајакнува имунитетот и е...

0
Есента и зимата секогаш носат ризик од настинки, а здравата храна која е полна со витамин Ц е важна за борбата на организмот...

Суарез ги предупредува своите: Како против Манчестер Јунајтед

0
Атлетико Мадрид за противник ќе го има секогаш непредвидливиот Манчестер Јунајтед во осминафиналето. Првиот меч се игра во Мадрид, а по ждрепката,...