fbpx

таг: сезоната

Како изгледаат потопени милиони: Во поплавена гаража засекогаш уништени десетина луксузни...

0
Сезоната на урагани веќе започна оваа година на Флорида, а јужниот дел на оваа американска држава е погоден од обилни дождови. Во...

ЈУНИ ЌЕ БИДЕ ФЕНОМЕНАЛЕН ПЕРИОД ЗА ОВИЕ 3 ЗНАЦИ: Сè што...

0
Наскоро доаѓа јуни и започнува сезоната на Близнаци. А покрај нив, според прогнозите на астролозите, има уште два знака за радост, кои ќе...

По седум години Иџе се враќа на местото каде што беше...

0
Сезоната почнува претстојниов викенд (8-10 април) во Франција, во Сен Жан ди Гар или на патот до врвот Сен Пјер, местото каде што...

Енис Барди се сели во Милано?!

0
Македонскиот репрезентативец, Енис Барди, по завршувањето на сезоната ќе биде слободен играч. Медиумите во Шпанија и Италија, тврдат дека тој веќе добил неколку...

Премиер лигата во сезоната 2019/20 имаше 3,2 милијарди гледачи, двојно повеќе...

0
Вкупната публика во Премиер лигата во сезоната 2019/20 ја надмина публиката во Лигата на шампионите кога започна пандемијата на коронавирус. Студијата на...

Грег Попович стана првиот тренер во историјата кој бил 2.000 натпревари...

0
Натпреварот од регуларниот дел од сезоната против Бостон (99:97) беше 2 000-ти за тренерот на Сан Антонио, Грег Попович, кој го помина на...

Шмајхел за клучниот пенал кој му го одбрани на Салах: Потребно...

0
Ливерпул го претрпе вториот пораз од стартот на сезоната во Премиер лигата, но покрај голот на Адемола Лукман, клучен фактор за ваквиот исход...

Верстапен: Конечно малку среќа и за мене

0
Сезоната во Формула 1 шампионатот донесе драматичен финиш, каде шампион стана возачот на Ред Бул Макс Верстапен. Луис Хамилтон водеше цела трка...

Од почетокот на сезоната од грип се разболеле 263 лица, најмногу...

0
Од почетокот на сезоната во Македонија се пријавени се 263 случаи грип. Од нив, најголем дел (43,7%) се од Дебар. Според возрасната дистрибуција,...

Реал на лето ќе се ослободува од шест фудбалери

0
На крајот на сезоната, Реал Мадрид може да се раздели со шест фудбалери одеднаш, чиј понатамошен престој во клубот се смета за економски...