таг: Седумдесет

(ВИДЕО) 72-годишен македонски државјанин шверцувал марихуана во кутии за новогодишни пакетчиња

0
Седумдесет и двегодишен македонски државјанин е приведен од надлежните бугарски власти и против него е поведена истрага откако при претрес на...

И француските доктори потврдија: Витаминот Д помага за намалување на заразата...

0
Седумдесет и три доктори специјалисти и шест медицински здруженија порачаа „да му се даде како додаток на целото француско население витамин Д“ на...

Француски доктори: Витаминот Д помага за намалување на заразата од Ковид-19

0
Седумдесет и три доктори специјалисти и шест медицински здруженија порачаа „да му се даде како додаток на целото француско население витамин Д“ на...