fbpx
27.8 C
Skopje
четврток, јуни 24, 2021

таг: седумгодишен

Бубрегот од починатата девојка трансплантиран кај 27-годишен пациент, во тек втората...

0
Дваесет и седумгодишен пациент на дијализа доби бубрег од починатата девојка чие семејство ги донираше органите. Министерството за здравство попладнево соопшти дека во...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави