таг: североисточниот

Убиени 38 луѓе,масакр во градинка во Тајланд

0
Најмалку 38 лица се убиени во масовно пукање во североисточниот дел на Тајланд, изјави портпаролот на полицијата за Ројтерс. Пукањето се...

Повеќе од 100 цивили биле убиени во регионот Суми

0
Повеќе од 100 цивили се убиени во североисточниот регион Суми, тврди регионалниот гувернер Дмитро Живицки....