таг: северниот

Мистериозна епидемија на менингитис во Мексико, починаа 35 луѓе

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од мистериозна епидемија на менингитис, со што бројот на...

Десетици ги загубија животите во Мексико од мистериозна епидемија на менингитис

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од...

Земјата што има двапати повеќе пирамиди од Египет

0
Во северниот дел на африканската пустина, каде што единствен посетител е само свирежот на ветрот, лежат десетици заборавени гробници кои ја чуваат историјата...

Големи пожари во САД, уништени повеќе од 160 станбени објекти

0
Големата суша што го зафати северниот дел на американската сојузна држава Ново Мексико предизвика големи шумски пожари при што се уништени...

Градски совет: Во градот Чернихив досега загинаа 700 цивили

0
Повеќе од 700 цивили се убиени во северниот град Чернихив, изјави за Би-Би-Си шефот на...

Четири напади за три дена врз косовската полиција на северот

0
Напад со гранати и калашников врз косовската полиција на северниот дел, додека патролата била на пат за преземање на должноста на...

Напади врз Чернигив, евакуација од Мариупол

0
Русија продолжува со напади врз северниот украински град Чернигив и покрај тоа што вети дека...

Експлозија во џамија за време на молитва во Пакистан – најмалку...

0
Бомбаш самоубиец во шиитска муслиманска џамија во северниот пакистански град Пешавар уби најмалку...

Студија: Затоплувањето на морето на Арктикот носи снег и бран студ...

0
Северниот Леден Океан, кој го губи замрзнатиот покривач поради глобалното затоплување, директно придонесува за пообилни снежни врнежи во Европа, како на пример во...

ПЕКОЛОТ ПОВТОРНО ЗАПОЧНУВА ОД КИНА: Се гради нов карантински центар, сите...

0
Во северниот кинески град Сичаџуанг се гради објект од 3.000 карантински единици поради претпоставката дека ќе се зголеми бројот на пациенти со Ковид-19...