таг: СДСМ

Лозановска: Примарното здравство воопшто не функционира, нема скрининг тестови за малигни...

0
„За жал со СДСМ и ДУИ се е можно. Ова се повторува затоа што веќе е видено во 2006 година, истото и...

Лозановска: Примарното здравство воопшто не функционира, нема скрининг тестови за малигни...

0
„За жал со СДСМ и ДУИ се е можно. Ова се повторува затоа што веќе е видено во 2006 година, истото и...

Лукаревска се шегува? Можеби во 2029 ќе размислам дa се кандидирам...

0
реклама Заменик претседателката на СДСМ и директорка на Управата за јавни проходи, Сања Лукаревска...

СДСМ поддржува повисоки цени на горивата, ВМРО и албанската опозиција се...

0
СДСМ ја брани т.н. еколошка такса од три и пол денари. ВМРО – ДПМНЕ напаѓа – владата на Заев го ограбува народот преку...

Граѓаните ќе почекаат за откуп на стажот

0
Предизборното ветување на владеачката СДСМ за откуп на стажот за пензионирање ќе почека уште неколку години. Ресорната...

СДСМ: Го вреднуваме трудот на здравствените работници, 30.000 денари награда за...

0
Владата предводена од СДСМ продолжува да инвестира во човечкиот капитал и да го вреднува трудот и напорите на здравствените работници, соопштија од...