таг: својот

Фон дер Лајен: Ќе продолжам да бранам чесна транзиција кон зелена...

0
Урсула фон дер Лајен денеска во својот годишен говор пред Европскиот парламент ги...

Шкупи го продаде Реналдо Цефас во Анкарагучу

0
Македонскиот прволигаш Шкупи останува без својот најдобар фудбалер Реналдо Цефас. Фудбалерот од Јамајка прави трансфер...

Возат црни џипови, конзумираат кокаин, виски, вијагра: Токсикологија сведок на пороците...

0
Докторот Нико Беќаровски на својот фејсбук профил сподели искуства од ноќните дежурства на Универзитетската клиника за токсикологија.По секое дежурство патот кон дома ме...

Белото си е бело, а црното ќумур: Беќаровски нема дежурство без...

0
Докторот Нико Беќаровски на својот фејсбук профил сподели искуства од ноќните дежурства на Универзитетската клиника за токсикологија.По секое дежурство патот кон дома ме...

Алкалоид ќе се бори со Силкеборг, Натурхаус Ла Риоха и Војводина

0
Екипата на Алкалоид во својот премиерен настап во Суперлигата забележа историски успех и сезоната 2022/23 ја заврши како вицешампион на Македонија. Големиот успех...

И Вело Марковски злоупотребен во интернет кампања, негира дека рекламира препарати

0
Д-р Вело Марковски на својот Фејсбук профил се огради од промоциите во кои се злоупотребува неговото име. – Почитувани пријатели, не препорачувам,...

Капитенот на Лутон во болница ги гледаше пеналите и се израдува...

0
Капитенот на Лутон, Том Локјер, историскиот пласман на својот тим во Премиер – лигата го...

Бромли го повика, а потоа се “пишмани” за Кристијано Роналдо

0
ФК Бромли е англиски петтолигаш, кој на својот Твитер профил испрати шеговити пораки за Кристијано...

Прва плеј оф победа на Сакраменто Кингс, после 17 години

0
Деарон Фокс постигна 38 поени во својот прв меч во плејофот во кариерата и заедно...

Симболичен настап на македонските нордијци на спринтот во Словенија

0
Македонските натпреварувачи Ставре Јада и Дарко Дамјановски го имаа својот прв настап на Светското првенство...