таг: светот

Повторно паднаа „Инстаграм“ и „Ватсап“

0
Корисниците во регионот и во светот повторно пријавуваат проблеми со популарните апликации „Инстаграм“ и „Ватсап“. На „Ватсап“ е невозможно да се испраќаат...

Почина најстариот човек на светот

0
Најстариот човек на светот почина на помалку од два месеци пред својот 115-ти роденден, а својот долг живот го сведе на „напорна работа,...

Падна Инстаграм: Корисниците од целиот свет пријавуваат проблеми со апликацијата

0
Корисниците ширум светот известуваат дека апликацијата на „Мета“, Инстаграм „паднала“ и не функционира нормално. Како што е објавено, корисниците не...

Палестински претставник во ОН: Ерата на неказнивост на Израел мора да...

0
Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети...

Агелер: Западот не и го сврте грбот на Украина, туку се...

0
Светот пред две годиниу гледаше со загриженост и искреност и со невереување како во зимата 2021-22 година Путин собираше војска по границата на...

Највисокиот маж на светот повторно на дружба со најниската жена на...

0
реклама Највисокиот маж на светот, Султан Косен од Турција, повторно се сретна со својата...

Светот згрозен од смртта на Навални, ОН бара истрага од Русија,...

0
Светот е згрозен од смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. ОН бараат веродостојна истрага од Русија, реакции од САД и Европските лидери....

Луѓето родени под овие хороскопски знаци сакаат да гледаат криминални серии

0
реклама Светот на криминалните серии е мрачен, мистериозен и понекогаш страшен, но некои едноставно...

Хороскопски знаци кои се пребирливи при изборот на пријатели

0
Во светот на астрологијата, хороскопските знаци често се користат како средство за подобро разбирање на меѓучовечките односи. Додека некои хороскопски знаци се социјални...

Ја знаат својата вредност: Хороскопски знаци чии срца најтешко се освојуваат

0
реклама ВО СВЕТОТ на љубовните врски, патот до срцата на некои луѓе често може...