таг: светло“

Дер Лајен до Петков – ветени им се преговори на Македонија...

0
Дали Брисел врши притисок врз Софија за зелено светло за евроинтегративниот процес на Скопје, претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер...

Полска нема да испрати воени авиони во Украина ако за тоа...

0
И покрај американското зелено светло за Полска да и помогне на Украина со испраќање борбени авиони, Варшава инсистира дека таквата одлука...

ФИС: Новата скијачка сезона официјално стартува на 23 октомври

0
Меѓународната скијачка федерација (ФИС) им даде „зелено светло“ на организаторите на велеслаломските трки со кои на 23 и 24 октомври во австриски Золден...