таг: свеж

ТРЕБА ДА БИДЕ НА СЕЧИЈА ТРПЕЗА: Оваа намирница има малку калории,...

0
Целерот, свеж и крцкав, а со малку калории и многу хранливи материи – е одлична храна за хидратација на телото. Сокот од целер...

Не е доволно само да миете заби: Дознајте како да имате...

0
За да имате свеж и пријатен здив секако неопходно е редовното одржување на оралната хигиена. Користењето на разни средства и гуми за џвакање...

НАЈУБАВАТА ФРАНЦУСКА САЛАТА ШТО НЕКОГАШ СТЕ ЈА ПРОБАЛЕ: Сите ќе ви...

0
Состојки: 450 гр замрзнат или свеж зеленчук (моркови, компири, грашок)6-7 јајца1 јаболкомајонез околу 200 гр1 лажичка сенф330 гр кисели краставичкилажица сув...

Грешки што треба да се избегнуваат при шминкање

0
За да постигнете убав и свеж изглед, важно е да следите неколку основни правила, но вистината е дека ние често ги игнорираме и...