таг: сведочеше

Шкендија за хаосот во Чаир: Стоп за омразата помеѓу двете навивачки...

0
Македонската фудбалска јавност вчера сведочеше на вистински хаос во Чаир каде што беа нападнати фудбалерите на Шкендија од навивачката група на Шкупи. ...

Сите ЗАГРИЖЕНИ за манекенката: Појавата на Кејт Мос на сведочењето во...

0
Манекенката Кејт Мос сведочеше во корист на своето поранешно момче Џони Деп на судењето на неговата сега веќе поранешна сопруга Амбер Херд, а...

Утврдена причината за смртта на Флојд кој минатата година беше брутално...

0
Лекар кој сведочеше на судењето на поранешниот американски полицаец Дерек Шовин, обвинет за убиството на Џорџ Флојд минатиот мај, потврди дека тој умрел...