таг: свадба

Започна снимањето на „Мојата голема дебела грчка свадба 3“ во Атина

0
„Мојата голема дебела грчка свадба 3“ почна да се снима во главниот град на Грција – Атина. Писателката и ѕвезда на серијалот, Нија...

Сите гледаа во нив: Видеото од оваа СВАДБА собра 7 милиони...

0
На оваа свадба сите гледаа во нив… Стомачни танчерки на оваа свадба во Турција направија „делириум“. Имено сите присутни гледаа во нив...

Нумеролозите откриваат: Ова се најсреќните денови за свадби во 2022 година,...

0
Доколку планирате свадба следната година, а не сте одлучни за датумот, погледнете кои денови ви ги препорачуваат нумеролозите. Нумеролозите дошле до заклучок...

Тетовски кластер: Младенците пиеле парацетамол пред свадбата, па ја истерале со...

0
Младоженци од Тетово направиле свадба иако обајцата сосе целото семејство биле позитивни на брзите ковид тесови, вели тетовскиот доктор Илчо Ефкоски, пренесе СДК.МК. ...

ФОТО | БИЗАРНО: Невестата умре среде свадба, па младоженецот реши да...

0
Една свадба речиси не успеа да се одржи поради трагедијата што се случи за време на церемонијата – невестата доживеала срцев удар...