таг: Сајмон

Адел и Сајмон го финализираа разводот по две години од нивната...

0
32-годишната пејачка и 46-годишниот Сајмон кои се родители на синот Анџело, по седумгодишната врска, во 2019 објавија дека се разделуваат. ...

Од роденденска забава – на погреб: Славеник почина по “шега“ на...

0
Сајмон Холдер, жител на Велика Британија, почина на триесеттиот роденден поради несолена шега која ја направија неговите пријатели, пишува Дејли Стар. Холдер...