таг: Сан

Сан: Фон дер Лајен ќе се кандидира за генерален секретар на...

0
Британскиот таблоид Сан доцна во петокот објави дека претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен е кандидат за нов...

Пиоли: Големо разочарување и многу ми е жал

0
Торино го победи Милан со 0-1 во Сан Сиро, во натпревар за Купот на Италија. „Црвените“ разочараа...

ФОТО/ВИДЕО: Мексикански градоначалник се ожени за крокодил

0
Градоначалникот на мексиканскиот град Сан Педро Хуамелула, Виктор Иго Соса, според стара традиција, се оженил со 7-годишна женка крокодил по име Мала принцеза....

ВИДЕО: Самоуправувачки автомобил ги збуни полицајците во Сан Франциско

0
Полицајците од Сан Франциско неодамна се соочиле со неверојатен проблем, среде ноќ сопреле автомобил кој возел на улица со изгаснати фарови, но набрзо...

Три НБА екипи разменија играчи

0
НБА тимовите на Денвер Нагетс, Бостон Селтикс и Сан Антонио Спарс разменија играчи. Денвер Нагетс ги испратија во Бостон Бол Бол и Пи Џеј...

Уште 4 години ЗАТВОР за екслидерката на Мјанмар

0
Судот во Мјанмар денеска ја осуди соборената лидерка Аунг Сан Су Ќи на уште четири...

Сан: Салах се враќа во својот поранешен клуб

0
Британски „Сан“ денес објави дека Мохамед Салах може да се врати во Лондон. Тренерот на Челзи,...

Мајмуни во САД вакцинирани против ковид-19

0
Девет мајмуни во зоолошка градина во Сан Диего, Калифорнија станаа првите нечовечки суштества во светот кои се...