fbpx

таг: „Санофи“

Новата вакцина „Санофи“ објави позитивни резултати од втората фаза

0
Француската лабораторија „Санофи“ објави позитивни резултати од клиничкото испитување на нејзината вакцина против Ковид-19, развиена со британскиот ГСК, по првичниот неуспех што предизвика...