fbpx

таг: само

Секој хороскопски знак има супермоќ – која е вашата?

0
Супермоќите не се само мит, тие се во секој од нас. Секој е надарен со посебен талент кој можеби не е суперсила во...

Неверојатниот робот „самовила“ лебди на ветрето како семе од глуварче

0
Со тежина од само 1,2 милиграми, новиот робот наречен FAIRY – што е кратенка за Flying Aero-robots based on Light Responsive Materials Assembly...

ВИДЕО / Шпанската јавност прашува дали Реал Мадрид е фаворизиран кај...

0
Шпанската јавност вторпат во само четири дена критикува и прашува дали Реал Мадрид е фаворизиран кај судиите. Откако претседателот на Атлетико, Мигел Анхел...

Овие хороскопски знаци не се спортски типови и мразат да вежбаат

0
Везбањето не само што ни помага да останеме здрави и фит, туку може и да го намали стресот и да ја подобри издржливоста....

Во овие хороскопски знаци се родени најмудрите луѓе

0
МУДРИТЕ не се само интелигентни, начитани и образовани. Своето знаење успешно го применуваат во секојдневниот живот. Постојат различни особини кои можат да окарактеризираат...

Чувствувате ли како јануари да трае 300 години? – За ова...

0
Денес е само деветти јануари, а веќе имате чувство дека месецот трае триста години и никогаш нема да заврши? За среќа, не...

Еве зошто секое утро треба да јадеме по едно јаболко

0
ЈАБОЛКАТА не се само вкусна закуска, туку имаат и многу здравствени придобивки, кои не треба да ги игнорираме. Всушност, нутриционистите открија во неколку...

Тотенхем, испрати понуда од 13 млн евра за Кеси

0
Франк Кеси по само шест месеци ќе ја напушти Барселона. Донесен како големо засилување, репрезентативецот на Брегот...

Не ги игнорирајте: 10 знаци дека сте зависни од шеќер

0
Прекумерното внесување шеќер не само што е лошо за вашата форма, туку многу студии покажуваат дека го зголемува ризикот од кардиоваскуларни болести и...

ОВА Е НАЈОПАСНИОТ ЧОВЕК ВО АМЕРИКА: Додека обвинителите ги раскажуваа деталите...

0
Нико Џенкис има само 36 години, но веќе ја носи не толку ласкавата титула „најопасниот човек во Америка“. Нико Џенскис (36) беше...