таг: само

Руската православна црква, продолжената рака на Путин – црв на раздорот...

0
ДРАГАН МИШЕВ На митингот во центарот на Москва пред само една година, познатиот руски актер и поранешен православен свештеник Иван Охлобистин...

Португалија доби влада предводена од социјалдемократи

0
Португалија доби малцинска влада поддржана од само 80 претставници во 230-члениот парламент. Во Португалија е избрана централно-десничарската малцинска влада предводена од премиерот...

Само 7 држави ги задоволуваат стандардите за квалитет на воздухот на...

0
Само седум земји го исполнуваат меѓународниот стандард за квалитет на воздухот, при што смртоносното загадување на воздухот на места се влошува поради враќањето...

Египет е столб на стабилност во регионот, Договорот со ЕУ е...

0
Договорот ЕУ-Египет не е само за мигрантското прашање, туку опфаќа широка програма за поддршка на египетската економија и навистина претставува голем историски потег,...

Проверете дали сте зависни од шеќер

0
Шеќерот не само што додава килограми на вашето тело, туку истражувањата покажуваат дека го зголемува ризикот од кардиоваскуларни болести и дијабетес тип 2....

Залужни ја претстави стратегијата за пораз на Русија: Дизајнот на војната е...

0
Само неколку дена откако неколку Телеграм канали објавија непроверена информација дека украинскиот претседател Володимир Зеленски го разрешил од функцијата врховниот командант на...

Само пет тела донесени во мртовечницата во Белгород по мистериозната авионска...

0
Украина вели дека има разузнавачки информации кои сугерираат дека само пет тела биле испорачани од местото на падот на рускиот воен транспортен авион...

Во Македонија само пет илјади граѓани се регистирале за донирање на...

0
Во Македонија само пет илјади граѓани доброволно се запишале во македонскиот дарителски регистар на коскена срцевина. За разлика од кај нас, во Хрватска...

ОН предупредуваат дека во Газа не влегуваат доволно хуманитарни конвои

0
Само пет од 24 планирани хуманитарни испораки беа извршени во северниот дел на Газа во првите 11 дена од 2024 година, соопшти денеска...

Во окупираниот дел од регионот Запорижја основните лекови се дистрибуираат само...

0
Во привремено окупираниот дел од регионот Запорожје, само лицата со руски пасош можат да добијат лекарски рецепти за есенцијални лекови, додека увезените лекови...