таг: самоубиство

Италијанска инфлуенсерка обвинета за поттикнување на самоубиство

0
Италијанската полиција покрена обвиненија за поттикнување самоубиство против 46-годишнa „инфлуенсерка“, по потекло од сицилијскиот град Сиракуза, пишува...