таг: сабота

Младата месечина во Водолија означува нови почетоци, а на овие знаци...

0
Во сабота, 21 јануари, Сонцето и Месечината ќе се придружат во Водолија, охрабрувајќи не да ги промениме застарените концепти во нашите животи и...

Фјури за дуелот на 3 декември: Ќе се забавуваат 70 илјади...

0
Во сабота на 3 декември предвиден е да се одржи боксерскиот дуел во тешка категорија меѓу актуелниот...

По струјата, Русија од утре ја прекинува испораката на гас за...

0
Откако ја прекина испораката на струја во Финска, во сабота наутро Русија ќе ја прекине...

ШТО ЗНАЧИ АКО СТЕ РОДЕНИ ВО САБОТА: Секогаш следете го своето...

0
Во сабота владее моќната планета Сатурн, втора по големина планета во Сончевиот систем и најоддалечена од Сонцето. Оваа планета симболизира бавност, но претставува...

Денеска е Велика Сабота – денот меѓу смртта и воскресението

0
Денеска е Велика Сабота. Сабота, значи покој. Велика Сабота е ден на покојот, ден на Покојникот, ден на Најголемиот покој и на Најголемиот...

Утре по 17-ти пат „Бела Ноќ“ на 13 локации низ Скопје

0
Оваа сабота се организира „Бела ноќ“ по 17-ти пат, а граѓаните ќе имаат можност да уживаат во културно-забавната програма на 13 локации низ...

Зошто поместувањето на стрелките на часовникот може да биде лошо за...

0
Ноќта помеѓу сабота и недела, ќе ги вратиме часовниците еден час наназад за да го завршиме летното сметање на времето. Ова враќање технички...

Се скратува полицискиот час во Грција, а од 1 јули целосно...

0
Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на...

Денеска е Велика сабота: Еве што се прави на овој ден...

0
Велика сабота е дел од страсната недела и вовед во велигденските празници. Православната црква верува дека Исус бил тој ден...

Србија се затвара од сабота до понеделник

0
Во Србија од сабота во 12 часот до понеделник во 6 часот ќе работат само продавниците за храна, лекови и гориво, реши на...