таг: ручек

Полнети тиквички со пилешко и печурки! Ручек кој не се пропушта

0
Направете вкусен и здрав ручек. Станува збор за поховани тиквички полнети со пилешко Состојки: четири тиквички 250 гр обарено...

Рецепт за посни тортиљи со туна и зеленчук: Меки одвнатре, а...

0
Вкусен ручек готов за 10 минути Веруваме дека на сите ви е познато тоа чувство кога немате инспирација и волја да подготвите...

Што готвите денес? АРОМАТИЧНО ПИЛЕШКО со топла ЗИМСКА САЛАТА! (РЕЦЕПТ)

0
Предлог за ручек! Разновидно, избалансирано, шарено… Ароматично пилешко со топла зимска салата која се подготвува за само половина час. Уживајте! Состојки:...

Брускети со шопска: Лесна ужинка по богатиот празничен ручек

0
По богатиот празничен ручек ви предлагаме вечерата да биде полесна, а притоа да не ви одземе  многу време при подговката. Една од...

Предлог за денешниот ручек: Домашна капама

0
Оваа недела за вашиот ручек подгответе домашна капама и уживајте во нејзиниот вкус… СОСТОЈКИ: – 1 средна главица...

Спас во последен час: Како да го решите проблемот со пресолена...

0
Подготвувате вечера или ручек, масата е поставена, но храната ја пробувате во последен миг- пресолена е. Нема потреба да го фрлите јадењето,...