fbpx

таг: Русија

Русија произведе и втора вакцина против Ковид-19

0
Русија ќе започне со масовно производство на својата втора вакцина против ковид-19 во февруари, рече во вторникот премиерот Михаил Мишустин откако минатата недела...

Песков: Путин ќе возврати реципрочно ако новата администрација во САД е...

0
Русија очекува дека Москва и Вашингтон ќе успеат да воспостават дијалог и ако новата американска...

Русија во моментов испитува 1.500 мутации на Ковид-19

0
Во Русија се пронајдени речиси 1.500 мутации на коронавирусот, изјави денеска Ана Попова, директор на Руската федерална служба за фитосанитарен надзор и контрола...

Русија во моментов испитува 1.500 мутации на Ковид-19

0
Во Русија се пронајдени речиси 1.500 мутации на коронавирусот, изјави денеска Ана Попова, директор на Руската федерална служба за фитосанитарен надзор и контрола...

Постои ли и „руска варијанта“: Кај една Русинка се развиле 18...

0
Постои можност во Русија да е откриена нова мутација на корона вирусот која би можела да се нарече „руска“, по аналогија на „британската“...

Русија со пресуда за шпионажа во корист на Молдавија: Карина Цуркан...

0
Русија ја осуди поранешната членка на одборот на државната енергетска холдинг компанија „Интер РАО”, Карина Цуркан на 15 години затвор, откако...

Русија без национални обележја на ракометниот Мундијал

0
Русија на јануарскиот ракометен Мундијал ќе настапи без национални обележја, под името „екипа на Руската ракометна федерација“ (РХФ), објави вчера Меѓународната ракометна федерација...

Гинцбург: Вакцината Спутник V не предизвикува алергиски реакции

0
Во Русија досега се вакцинирани 700.000 граѓани со вакцината Спутник В и не се забележани сериозни алергиски реакции, изјави директорот на Научно-истражувачкиот институтот...

Гинцбург: Вакцината Спутник В не предизвикува алергиски реакции

0
Во Русија досега се вакцинирани 700.000 граѓани со вакцината Спутник В против ковид 19 и не се забележани сериозни алергиски реакции, изјави...

Почнува испитувања на комбинирана вакцина за сезонски грип и коронавирус

0
Русија наскоро ќе почне со проширени претклинички испитувања на комбинираната вакцина против сезонски грип и коронавирус, која во моментов се развива, изјави Ринат...