таг: Роскомнадзор

Русија го ограничи пристапот до РСЕ, Би-Би-Си и Дојче веле и...

0
Рускиот медиумски регулатор Роскомнадзор денеска соопшти дека го „ограничил“ пристапот до веб-страниците на независните медиуми,...