таг: Роман

Абрамович бара пријателите да му позајмат пари за да може да...

0
Рускиот олигарх Роман Абрамович побара од своите пријатели, главно холивудски и американски моќници и брокери, да му позајмат милион долари за...

Абрамович е присутен на преговорите меѓу Русија и Украина во Истанбул

0
Агенцијата „Ројтерс“ пренесува дека Роман Абрамович е присутен на руско-украинските мировни преговори во Истанбул. Потсетување, портпаролот на олигархот и милијардер...

Роман Абрамович имал симптоми на труење на мировните преговори за Украина

0
Роман Абрамович имал симптоми на труење за време на мировни преговори во Киев во почетокот...

Роман Абрамович купува тројца фудбалери од Барселона?

0
Сопственикот на Челси Роман Абрамович свесен дека Барселона не е во најдобра финансиска ситуација и е „принудена“ да ги продава своите играчи ќе...

Белорусија го ослободи новинарот Роман Протасевич

0
Белорусија ги ослободи критичкиот новинар Роман Протасевич и неговата девојка Софија Сапега. Новинарот кој беше уапсен во...

„Големиот Гетсби“ станува мјузикл и наскоро ќе биде прикажан на Бродвеј

0
Легендарниот роман на Скот Фицџералд „Големиот Гетсби“ се подготвува за адаптација за театарот и станува мјузикл, а музиката ја напишала британската пејачка...

Абрамович повторно им го отставува клупскиот хотел на докторите

0
Сопственикот на Челси, Роман Абрамович ги отвори вратите на клупскиот хотел за потребите на Националната здравствена служна (НХС) на Велика Британија. ...

Поранешен репрезентативец претепа судија и доби – 100 часа корисна работа

0
Некогашниот руски фудбалски репрезентативец, Роман Широков, е казнет со само 100 часа општествено-корисна работа поради напад на судијата Никита Данченко на аматерскиот турнир,...

Поранешната сопруга на Роман Абрамович е бремена: Даша Жукова и грчкиот...

0
Поранешната сопруга на Роман Абрамович, Даша Жукова (39) го чека своето прво дете заедно со нејзиниот сопруг, грчкиот милијардер Ставрос Ниаркос. ...